Igłoterapia

 

IGŁOTERAPIA SUCHA TRIGGER POINTS – CO TO TAKIEGO?

To skuteczna terapia punktów spustowych (Trigger Points), czyli punktów o wzmożonym napięciu, które powstają w tkankach w wyniku przeciążeń statycznych i dynamicznych. Manifestują się przez projekcję bólową w obrębie lokalnego mięśnia, ale także w odległych częściach ciała.

Szacuje się, że prawie 90% przypadków bólu przewlekłego ma swoje źródło w mięśniowo-powięziowych punktach spustowych. Konsekwencją nieleczonych punktów spustowych są ból, wzrost tonusu mięśniowego, kompensacyjne ustawienie ciała, obniżenie nastroju i traumę powięzi.
 

KIEDY STOSUJEMY IGŁOTERAPIĘ?

  • terapia punktów spustowych
  • bóle głowy
  • urazy
  • długotrwałe unieruchomienie
  • stany przeciążeniowe
  • czynniki środowiskowe – stres, nieprawidłowa ergonomia ciała, przeciągi, ciepło, zimno

do góry


NA CZYM POLEGA ZABIEG IGŁOTERAPII?

Wykwalifikowany fizjoterapeuta po uprzednim badaniu palpacyjnym kwalifikuje dany punkt do nakłucia igłą akupunkturową (cienką i pełną). Zabieg przeprowadzany jest w sterylnych warunkach i jest całkowicie bezpieczny.

do góry


CZY IGŁOTERAPIA JEST BOLESNA?

Igły stosowane podczas zabiegu są cienkie i praktycznie nieodczuwalne w trakcie wkłucia. Natomiast terapia aktywnego punktu spustowego zazwyczaj wywołuje objaw „dobrego bólu”, uczucia rozpierania, mimowolną reakcję drżenia mięśnia (muscle twitching).

Normalną reakcją pozabiegową (1-2 dni) jest uczucie zmęczenia mięśnia, niewielka bolesność okolicy, w rzadkich przypadkach niewielki krwiak.
 

do góry